Zaloguj              Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie

Wszechbiblia Forum Strona Główna » Po godzinach » Różne tematy » Pytanie - Sprawa dla Skanlatora

Pytanie - Sprawa dla Skanlatora
Autor Wiadomość
youji 
ban-zai.info

Wysłany: 2008-11-03, 08:42   Pytanie - Sprawa dla Skanlatora

już jakiś czas temu natknąłem się na tą stronkę - Żółty Autobus.
Moich skanów chłoptaś użył bez pozwolenia (choć podobno wysłał 4 maile, wow!), Zeia pytałem - mówił, że też nic o tym nie wiedział
więc tak mnie zaciekawiło, czy kogokolwiek pytał o możliwość umieszczania skanlacji na swojej stronie (no, oczywiście pozostaje możliwość, że po prostu nie umie wysyłać poczty)

EDIT Agit - Chodzi o stronę, która - na co wygląda - w większości bez pozwolenia zamieszcza skanlacje do czytania online oraz do ściągnięcia w zipach z przesłaniem "jeśli ktoś coś dał na net, to musi się liczyć z tym, że ktoś to weźmie". Wyrzuciłam linki z tematu, a nazwę zastąpiłam "Żółtym Autobusem".
Jeśli jesteś autorem skanlacji i chciałbyś dowiedzieć się więcej, możesz wysłać PM do Agit.

ant. 
szara eminencja samt

Wysłany: 2008-11-03, 09:54   

Na tą akurat nie, ale zdarzyły się 2 fora, na których zostały umieszczone skany SAMT do pobrania odpłatnie z usuniętymi creditsami. Koszmar. Wszelka walka i argumentacja nic nie dała w naszym przypadku.

Swoją drogą, jeśli niby dostali zgodę, to niech przefowardują maila. W innym wypadku po prostu zgody nie mieli, bo brak rzekomej odpowiedzi nie jest zgodą.

dejikoś 
Master HNL

Wysłany: 2008-11-03, 13:59   

Skanlacje HNL też były kradzione, dlatego postanowiłam 'znakować' skany. Jak na razie sprawdza się to bardzo dobrze ;)

Zei 
Mops

Wysłany: 2008-11-03, 16:20   

Osobiście mam to gdzieś. I tak pewnie tej strony nikt nie odwiedza.
Najbardziej podoba mi się reklama cudownego medalika na trudne czasy przeplatana ze "Świadectwem" Dziwisza.

Jeśli dzieci nie mają innego sposobu na zaistnienie w INTERNECIE, to miłej zabawy.
Najlepszym sposobem na uśmiercenie takiej strony jest poświęcanie jej zerowej uwagi <3
Ostatnio zmieniony przez Zei 2008-11-03, 16:23, w całości zmieniany 1 raz  

zmora150 
<-Nosferato->

Wysłany: 2008-11-04, 12:17   

Heh widzę że mają nawet naszego "Elfen Lied" szkoda że online są usunięte credity... nie wiem jak z pobranymi bo do tego, to bym musiał się zarejestrować...

Smoczek 

Wysłany: 2008-11-04, 14:52   

Ja podchodzę do sprawy podobnie jak Zei, bo przejmowanie się tym do niczego nie doprowadzi.
Mają niby też naszego Shaman Kinga (w dodatku przez dłuższy okres czasu był to joint z GBF, czego jednak nie zaznaczyli), ale zostawili przynajmniej creditsy.
Odpowiadając na pytanie z pierwszego posta - nie, nie pytali.

ShadowWolf
Yakusoku-Scans

Wysłany: 2008-11-04, 21:13   

Ja też sobie nie przypominam... dobrze, że chociaż creditsy zostały...
Online no dobra... ale pobranie z ich serwa to już mi nie wsmak >:(
Ostatnio zmieniony przez ShadowWolf 2008-11-04, 21:15, w całości zmieniany 1 raz  

alvis 
Pracuś-chan

Wysłany: 2008-11-28, 15:04   

Polecam gorący temat:

[usunięty przez adminów autobusu]

Headshot~
Ostatnio zmieniony przez Agit 2008-11-30, 10:33, w całości zmieniany 2 razy  

netka 
Manga Journey

Wysłany: 2008-11-28, 15:10   

Zdenerwowałam się ^^'

Dairi 
Jej Kalmarskość

Wysłany: 2008-11-28, 16:31   

"10-30 tysięcy osób dziennie wybiera formę online."
A tu mi czołg jedzie. To na pewno nie są unikalni użytkownicy. Po prostu w tym kraju nie ma chyba nawet tylu fanów :P
Zakładając, ze 20 tys osób dziennie x 7 dni = 140 tys - 40 tys (tych co wchodza częściej niz raz na tydzien). 100 tys czytelników skanlacji ... jasne :P

"Nie wchodzę na żadne wszechcośtam shity"
idę się pociąć gumową kaczuszką :3

netka napisał/a:
Zdenerwowałam się ^^'

<głask głask>

EDIT:
Panowie z Żółtego Autobusu są superaśni. Naruciaka po polsku hostują i wykręcają się tekstem:
Manga "Naruto" jest licencjonowana w Polsce przez J.P.Fantastica.
Prosimy o wsparcie wydawców, którzy wydają nasze ulubione tytuły mangi na terenie Polski. Zakup rozdziały "Naruto" które zostały oficjalnie wydane, gdy są one dostępne w ofercie wyżej wymienionego wydawnictwa.

Pozostawię to bez komentarza, bo i tak to nic nie da. Ale JPF pewnie by się nimi zainteresował :3
Ostatnio zmieniony przez Agit 2008-11-30, 10:34, w całości zmieniany 3 razy  

youji 
ban-zai.info

Wysłany: 2008-11-28, 20:09   

kurde, tyle się naczytałem (tak, przeczytałem wszystko!), a tu temat już zamknięty :/
choć to może i dobrze, bo znowu się kłócić z tym dzieciakiem (choć to w sumie pełnoletni chłopaczyna) to byłyby katusze
plus dla niego, że (częściowo) idzie na współpracę, minus za głupotę ogólną

a dało się całość przeczytać dzięki paru perełkom - od wymienionych już 10-30 tys/dziennie przez porady prawników (ciekawe ilu prawników zna 18-latek) aż po "ja dokładam z własnej kieszeni, blablabla, i to wszystko robię dla fanów!"

Aki 
Y-S

Wysłany: 2008-11-28, 20:21   

Cytat:
Prosimy o wsparcie wydawców, którzy wydają nasze ulubione tytuły mangi na terenie Polski. Zakup rozdziały "Naruto" które zostały oficjalnie wydane, gdy są one dostępne w ofercie wyżej wymienionego wydawnictwa.
kurcze jak się widzi takie teksty to aż kusi by napisać gdzie trzeba coś w stylu: "Uprzejmie donoszę..."
taaaa... 10-30 tys./dziennie
no w sumie możlwie, on, ten jego "szpec od wyszukiwania tytułów i pytania o zgodę", jeszcze jakiś człek i każdy wchodzi na ta stronę po 5-6 tys razy to i licznik pokazuje odpowiednie wyniki...

Setzer 
tytuł użytkownika

Wysłany: 2008-11-28, 20:58   

no, 30 tysięcy odwiedzin dziennie, a na forum 108 użytkowników od początku sierpnia

(kończy się już listopad)

pewnie liczba userów na ich forum codziennie się resetuje
Ostatnio zmieniony przez Setzer 2008-11-28, 21:01, w całości zmieniany 1 raz  

youji 
ban-zai.info

Wysłany: 2008-11-28, 20:58   

Aki napisał/a:
Cytat:
kurcze jak się widzi takie teksty to aż kusi by napisać gdzie trzeba coś w stylu: "Uprzejmie donoszę..."

co do tego to wydaje mi się, że akurat ma rację i nic mu nie zrobią
nie mówię, że nie mogą zrobić (nie wiem jak z tym jest), ale nawet jeśli by mogli, to na pewno trzeba by się kontaktować z amerykanami (czy gdzie tam leży serwer), a z tym za dużo zachodu
(pamiętam kiedyś była jakaś strona z duuużo bardziej szkodliwymi treściami - chyba coś w stylu neo-nazi, ale głowy nie dam - ale właśnie pojawił się problem, że serwer leżał w usa i sprawa się przeciągała, choć zajęła się nią prokuratura)

alvis 
Pracuś-chan

Wysłany: 2008-11-28, 21:22   

Mi się strasznie podoba w linku do mang La corda i Magical x Miracle napisy: "Brak zgody na DL" <3 Podsumowanie tematu też jest boskie - "Ja nie odwiedzam WBM. Ale udzielam zgody na rozpowszechnianie moich tłumaczeń wszędzie."

Wszechshit uciemiężnia! Bycie w bazie WBM = brak pozwolenia na rozpowszechnianie skanów

Straszeczne.

Nakarm <3

khadzad

Wysłany: 2008-11-28, 22:50   

Wszechshit wszechshitem ale mam to gdzieś moje tłumaczenie w ogóle nie będzie na tej stronie i mam gdzieś xD odezwałby sie wczesniej to bym sie zgodził a tak?

netka 
Manga Journey

Wysłany: 2008-11-29, 11:33   

Wiedziałam, że wyniknie z tego ciekawa konwersacja xD Zgodny na DL nie ma i nie bedzie, a co ;)

khadzad

Wysłany: 2008-11-29, 11:52   

pieprzony gnojek...temat drugi skasował gdzie była moja prosba...odezwałem sie na gg...cisza...na pm...cisza...odezwałem sie do tego tonego to dostalem odpowiedź
Cytat:
napisałem do niego ale odpisał, że nic nie będzie kasował. probówałem go przekonać żeby chociaż twojego elfen lieda skasował i wgrał od kogoś innego ale też sie nie zgodził.

wkurzyłem sie...

Agit 
Busybody

Wysłany: 2008-11-29, 13:11   

Czyli "od fanów dla fanów" to znaczy "żebym mógł zamieszczać, i nie macie wpływu na swoją pracę".
Acha.

Trochę niepokojące w przypadku tytułów na licencji, jeśli grupa zaprzestaje dystrybucji, a to dalej krąży w ten sposób, i nie można się od tego odciąć. Shareware czy co?

Myślałam, że takie kombajny działają na zasadzie współpracy i zgody, ale coż, Internet. Sto pierdyliardów wejść na stronę za wszelką cenę, elo. Mało kto wierzy, że można zrobić stronę z odwiedzalnością bez chapanego downloadu i bez Naruto.

Dowiedziałam się też, że dodawanie grupy do bazy WBM "i branie sobie jej rozdziałów" bez uzyskania od niej zgody jest oznaką braku szacunku, czym skrzywdziłam administratora, włączając także i jego team.
Ciekawe tylko, gdzie chowam te rozdziały, może w kieszeni.
No nic, nic na siłę.

alvis 
Pracuś-chan

Wysłany: 2008-11-29, 13:19   

z taką pomocą dla fanów to niech spada - może i czytanie online to dobry pomysł, ale dawanie mang na swój serwer BEZ PYTANIA O POZWOLENIE to już lekka przesada. jakaś kultura musi być. wystarczy cynk na gg szefostwa, albo zapytanie na forum, a najlepiej odezwanie sie do osób, które nad projektem pracują.

(to tak jak z szablonami na strony. może faktycznie zdjęcia, rysunki nie są własnością kogoś, ale ten ktoś musiał się nieźle napracować przy html. i teraz taki jełop umieścił szablon tego kogoś na "stronie z szablonami, że możesz ściągać prace innych". jaki porąbany przykład xD)

apokalipsa...

Nakarm <3

khadzad

Wysłany: 2008-11-29, 13:36   

cóż ja musze walczyć by skasował moje chaptery...w waszym przypadku posłuchał w moim nie...
tylko że tu jest mój samotny głos i mnie samego nie posłucha...ehh...
Ostatnio zmieniony przez khadzad 2008-11-29, 13:39, w całości zmieniany 1 raz  

Smoczek 

Wysłany: 2008-11-29, 13:56   

Khadzad, wiesz... zawsze możesz zachować się tak samo jak on - po chamie - zaspamować forum, czy zrobić DDoS (no dobra, to ostatnie to raczej trochę trudniejsze, ale szczegół xP). Szczerze mówiąc to sam fakt umieszczenia Shaman Kinga mnie nie wkurzył, wkurzyły mnie dwie rzeczy - fakt, iż sobie to robi od 17 rozdziału (na tym skończyliśmy) bez wysłania choćby maila do nas no i fakt, że do swojej grupy umieścił linka, a do naszej już nie mógł, ale powiedzmy sobie szczerze, im więcej gadamy o tej stronie, tym większą popularność ona zyskuje... najlepiej olać sprawę.

alvis 
Pracuś-chan

Wysłany: 2008-11-29, 14:06   

Nie usunął całkowicie - tylko download.
Khadzad - my stoimy za tobą murem ;]

Nakarm <3

Smoczek 

Wysłany: 2008-11-29, 14:10   

Dokładnie jak Alvis napisała. Jeżeli chcesz pomocy, to no problemo ^^.

aqvario 
Hayate

Wysłany: 2008-11-29, 14:52   

tak, też mam takie zdanie. Skoro nie działa po ludzku i ugodowo, to zastosować formę, jaką on stosuje. Na chama i bez ogródek. Jeśli są tu jacyś specjaliści, albo ktoś takowych zna, to należałoby się zastanowić, jak zablokować mu serwer. Rzucić mu ileś tam bootów, odtajnić maile, aby spam zawalił mu skrzynkę, DDOS jest świetny, ale zdaje się wymaga sporych nakładów... No i ogólnie nie odwiedzać stronki, bo to faktycznie nakręca.

Aha i nie rozumiem, czemu WB dodała grupę Żółty Autobus do bazy, skoro tak łamią nasz kodeks skanlacyjny. Uważam, że nie powinniście tego robić właśnie w ramach protestu na ich postępowanie, zwłaszcza po tym, jak wyrażają się o WB. Informacje o nich na stronie głównej WB dodatkowo nakręcają ich stronkę.
Ostatnio zmieniony przez Agit 2008-11-30, 10:35, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu