Zaloguj              Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie

Wszechbiblia Forum Strona Główna » Anime & Manga » Skanlacje » MuminekM - M-L upload - żale, skargi i kłótnie wszelakyje

Otwarty przez: aqvario
2011-09-11, 06:46
MuminekM - M-L upload - żale, skargi i kłótnie wszelakyje
Autor Wiadomość
k3nsei 

Wysłany: 2011-09-05, 19:10   

To nie potrafisz już skorzystać z lektury? Jaka szkoda nie nauczyli Pana szukać informacji, ale to by wiele wyjaśniało.

Baktereq 
Koko Doko?

Wysłany: 2011-09-05, 19:12   

k3nsei napisał/a:
To nie potrafisz już skorzystać z lektury?

Nie potrafię :<

k3nsei napisał/a:
Jaka szkoda nie nauczyli Pana szukać informacji, ale to by wiele wyjaśniało.

Nom nie nauczyli :<

Dlatego napisałem, abyś mi wyjaśnił, możesz jeszcze nauczyc korzystac z lektury, wyjaśnic słowo lektura, bo nie wiem co znaczy i możesz mnie nauczyc szukac informacji :)

mgielka 

Wysłany: 2011-09-05, 20:07   

Devu dla mnie wszystko co robią grupy czy np. Ken to praca, nie musi byc zarobkowa ale np. jeżeli ktos spedza nad czymś kilka godzin to jest to jego ciężka praca. Czy ja się tutaj wypowiadam na temat tego, ze grupy nie pracują? Wiem bardzo dobrze, ze wielu ludzi siedzi codziennie nad edycja tłumaczeniem itp. nie kwestionuje tego, jedyne dlaczego wg. zabrałam głos w tej dyskusji to to, że jeden z użytkowników obrażał czytelników ML a mow co chcesz to były słowa obraźliwe i skierowane do szerszego grona osób co jest bezpodstawnym chamstwem. Jeżeli chodzi o finanse to dziwi mnie jedynie dlaczego administrator musi sie wszystkim tłumaczyc, dlaczego na własnej stronie umieszcza reklamy. Mowie co myśle na temat tylko tych dwóch aspektów tutejszej dyskusji, ponieważ na reszte sie nie wypowiadam, nie chodzi mi o kłótnie jedynie o to, zeby osoby odpowiedzialne za tutejsze forum nie pozwalało obrażać użytkowników innych stron.

Baktereq 
Koko Doko?

Wysłany: 2011-09-05, 20:09   

mgielka napisał/a:
Jeżeli chodzi o finanse to dziwi mnie jedynie dlaczego administrator musi sie wszystkim tłumaczyc, dlaczego na własnej stronie umieszcza reklamy.

Szkoda, że nie musi się tłumaczyc dlaczego umieszcza naszą pracę na swojej stronie :)

Jutsu
huśtawka

Wysłany: 2011-09-05, 20:11   

Kurde, Baktereq nie widzisz, że zaśmiecanie tematu jest tylko na rękę K3?
Proszę cię, opanuj się.

Mgielka. Czepiam się portfela K3 dlatego właśnie, że on twierdzi jakoby nic na tym nie zarabiał. Ledwo łączy koniec z końcem. A dowodów nie pokaże.
Nie pisałem też nic o szczycie kultury, no i ja nie ulegam emocjom, jestem spokojny. Za to już ty mniej...

Pragnę również tylko sprostować, że nie żalę się bo byłem w grupie. Te czasy dawno minęły i zrobiłem może ze trzy chaptery (za to z czyszczeniem sx... w shonenie...) Także tylko chamstwo k3 spowodowało, że się wypowiedziałem.

Pragnę też, by post ten znikł za 5 dni. Ponieważ nic nie wnosi do tematu, jest tylko krótką odpowiedzią i małym sprostowaniem. Nie próbuję za sobą zatrzeć śladów czy coś. Moim celem naprawdę nie było zaśmiecanie tematu. Chciałem tylko by zauważono, że od przepraszam się zaczyna.

//Skoro post nic nie wnosi do tematu, to nie musiałeś go pisać, jeśli jest odpowiedzią na inny post, to powinien zostać. L.
Ostatnio zmieniony przez Lilandra 2011-09-05, 20:21, w całości zmieniany 1 raz  

Baktereq 
Koko Doko?

Wysłany: 2011-09-05, 20:17   

Jutsu napisał/a:
Moim celem naprawdę nie było zaśmiecanie tematu.

Nie zaśmiecasz tematu, ten do którego mają się grupy zgłaszac jest oddzielny, bo ten był źle sformułowany :)

Jutsu napisał/a:
Mgielka. Czepiam się portfela K3 dlatego właśnie, że on twierdzi jakoby nic na tym nie zarabiał. Ledwo łączy koniec z końcem. A dowodów nie pokaże.
Nie pisałem też nic o szczycie kultury, no i ja nie ulegam emocjom, jestem spokojny. Za to już ty mniej...

To kobieta :)

Jutsu napisał/a:
Kurde, Baktereq nie widzisz, że zaśmiecanie tematu jest tylko na rękę K3?
Proszę cię, opanuj się.

OK, sorry, sorry :D Pisz Ryo, bo to jakieś stare konto sprzed prawie 3 lat :)

k3nsei 

Wysłany: 2011-09-05, 20:19   

Jutsu napisał/a:

Pokazywanie ile wynoszą dochody z reklam jest wbrew regulaminom sieci afilacyjnych. Wiąże się to z wysokimi karami. Jedyną instytucją która ma prawo zaglądać do mojego portfela jest ZUS.

Cperka 
Hayate Team

Wysłany: 2011-09-05, 20:22   

Cytat:
czytelników ML

Znaczy, że... E... co? Mangi na M-L są udostępniane przez M-L'owski serwer, więc teoretycznie czyta się je NA Manga-Lib, ale autorem jest grupa skanlacyjna więc tak praktycznie to ci ludzie są czytelnikami grup skanlacyjnych i autorów mang. Czyli Manga-Lib możemy nazwać jedynie "narzędziem publikacji", albo jakby się naprawdę uprzeć "wydawnictwem", ale to nie czyni z ich personelu "redakcji"... Hmm... Czy jeszcze z kimś temat "Logika" na matmie robi takie dziwne rzeczy xD

[ Dodano: 2011-09-05, 20:24 ]
Cytat:
Jedyną instytucją która ma prawo zaglądać do mojego portfela jest ZUS.

ZUS?! Czyli że z zysków z działania strony jesteś jeszcze wpłacać składki ubezpieczeniowe i emerytalne dla siebie i swoich podwładnych? Wow... A nie, czekaj. Może chodziło ci o Urząd Skarbowy? Jak tak to sorry, nie będę zaglądał do "twojego" portfela.
Put faith in mother earth!
Ostatnio zmieniony przez Cperka 2011-09-05, 20:27, w całości zmieniany 1 raz  

Devu 
Pućki Group

Wysłany: 2011-09-05, 20:25   

mgielka napisał/a:
Jeżeli chodzi o finanse to dziwi mnie jedynie dlaczego administrator musi sie wszystkim tłumaczyc, dlaczego na własnej stronie umieszcza reklamy.
Przypuszczam, ze nikogo by to nie obchodziło, gdyby na jego stronie były tylko "jego prace".
A co to ma wspólnego z tematem?

Lilandra napisał/a:
Zapewne tyle samo co ty z robieniem mang? Tak tylko strzelam... :)

Strzał w 10 XD

Lilandra 
Hayate

Wysłany: 2011-09-05, 20:28   

Informacja do Jutsu i innych, którzy ustawiają sobie post na wygaśnięcie:

Wygaśnięcie posta w tym temacie nie wchodzi w grę. Będę edytować i to zmieniać, bo to czego nie lubię, to takie "zacieranie" za sobą śladów. Post zniknie, a potem każdy może się wyprzeć, że czegoś takiego nie napisał. A wytłumaczenie "post nie wnosi nic do tematu" możecie sobie odpuścić. Jeśli sam uważasz, że post nic nie wnosi, to po co go piszesz? Żeby przeczytało tylko te kilka(naście) osób, które wejdą, zanim post wygaśnie, co? A jak potem to już sorry, spóźniłeś się? >.>

k3nsei 

Wysłany: 2011-09-05, 20:28   

Nie ZUS bo jak normalny człowiek mam pracę. Poza prowadzeniem tej strony. W ogóle śmieszne są teksty, że ja nic nie robię. Zbudujcie sami tak wielką społeczność, pilnujcie aby wszystko działało, moderujcie setki wpisów, zoptymalizujcie serwery, napiszcie oprogramowanie, wprowadzajcie nowe ficzery i tak dalej i tak dalej. Strona sama się nie buduje i sama się nie zarządza. Jedyne co przez was przemawia to czysta zazdrość. Im dłużej czytam ten temat, tym bardziej utrwalam się w myśleniu, że polityka przeze mnie prowadzona jest jedyną słuszną. I głupotą jest jakiekolwiek iście na rękę grupom skanlacyjnym. Bo nie docenia tęgo, staramy się rozpowszechniać mangi, to jeszcze jedynie z waszej strony spotykają nas obelgi. Ja już więcej nie wypowiem się w tym temacie. Grupy mogą zapomnieć o jakimkolwiek lepszym traktowaniu, niż jest do tej pory. Skończyło się, nie doceniacie tego co macie, możecie mieć jeszcze mniej.
Ostatnio zmieniony przez k3nsei 2011-09-05, 20:40, w całości zmieniany 2 razy  

alvis 
Pracuś-chan

Wysłany: 2011-09-05, 20:35   

Cperka 
Hayate Team

Wysłany: 2011-09-05, 20:38   

Ciekawe. W wielu twoich wypowiedziach subtelnie zaznaczales ile to czasu zajmuje i zapewne heroicznie poswiecasz kazdy wolny moment swojego dnia na uploadowaniu i odrzucaniu okrutnych i zazdrosnych atakow grup, z ktorymi chcesz wspolpracowac na warunkach tak laskawych, ze jakistam Jahwe z ta swoja smieszna Arka moze sie schowac...

dejikoś 
Master HNL

Wysłany: 2011-09-05, 20:40   

k3nsei napisał/a:
W ogóle śmieszne są teksty, że ja nic nie robię. Zbudujcie sami tak wielką społeczność, pilnujcie aby wszystko działało, moderujcie setki wpisów, zoptymalizujcie serwery, napiszcie oprogramowanie, wprowadzajcie nowe ficzery i tak dalej i tak dalej. Strona sama się nie buduje i sama się nie zarządza. Jedyne co przez was przemawia to czysta zazdrość.

Nikt cię o to nie prosi! Zaoszczędź swój cenny czas i nie biadol, jaki to jesteś biedny i poszkodowany.

k3nsei 

Wysłany: 2011-09-05, 20:41   

Przeczytaj ponownie post bo został zedytowany.
Niektórzy chcą wojny, to będą ja mieli.

Cperka 
Hayate Team

Wysłany: 2011-09-05, 20:48   

Cytat:
Niektorzy chca wojny, to beda ja mieli

Czy nie cos takiego powiedzial pewien wasacz 31.08.1939? Jak sam pewnie mogles zauwazyc mysl skanlatorow o strajku przeciw wam nabiera rozpedu. I to raczej nie tak powoli jak slynne zolte pociagi PKP...
Ostatnio zmieniony przez Cperka 2011-09-05, 20:49, w całości zmieniany 1 raz  

Wolfram 
Azure

Wysłany: 2011-09-05, 21:02   

Zastanów się kto rozpoczął tę wojnę.

>>> Moja lista Anime i Seriali <<<

Devu 
Pućki Group

Wysłany: 2011-09-05, 21:12   

k3nsei napisał/a:
Jedyne co przez was przemawia to czysta zazdrość.
Koniecznie.

k3nsei napisał/a:
Im dłużej czytam ten temat, tym bardziej utrwalam się w myśleniu, że polityka przeze mnie prowadzona jest jedyną słuszną. I głupotą jest jakiekolwiek iście na rękę grupom skanlacyjnym. Bo nie docenia tęgo, staramy się rozpowszechniać mangi, to jeszcze jedynie z waszej strony spotykają nas obelgi. Ja już więcej nie wypowiem się w tym temacie. Grupy mogą zapomnieć o jakimkolwiek lepszym traktowaniu, niż jest do tej pory. Skończyło się, nie doceniacie tego co macie, możecie mieć jeszcze mniej.
I właśnie przez takie głupie myślenie dzieje się to, co się dzieje.
A co to ma wspólnego z tematem?

Lilandra napisał/a:
Zapewne tyle samo co ty z robieniem mang? Tak tylko strzelam... :)

Strzał w 10 XD

Cperka 
Hayate Team

Wysłany: 2011-09-05, 21:23   

Cytat:
Zastanów się kto rozpoczął tę wojnę.

Oczywiście, to przecież najważniejsza sprawa! Trzeba zastanowić się jednak jeszcze wcześniej KIEDY zaczął się konflikt. Nie znam pełnej jej historii która jest tak rozwlekła i zdradziecka jak waśnie Polaków z Zakonem Krzyżackim, więc nie mogę powiedzieć kiedy zaczęło się złe. Mogę jednak domyślić się JAK się zaczęło! Hmm... Zastanówmy się.

Teoria pierwsza: K3nsei chciał poświęcić się wielkiej i chwalebnej misji dzisiaj żartobliwie nazywanej "żółtym autobusem", ale jakaś grupa uznała że misja ta nie jest chwalebna, ale wręcz występna i poprosiła o usunięcie swoich mang z serwisu. Być może był w takowej grupie jakiś protoplasta Bakterqa/Ryohei'a, przez co K3nsei mógł nabrać przekonania, że w każdej grupie znajduje się taki pieniacz i nie warto próbować z nimi negocjować.

Teoria druga: K3nsei wpadł na świetny pomysł jak zdobyć sławę, bogactwo i kobiety (?) - hosting mang polskich grup skanlacyjnych na jednym serwisie. Z początku nie było żadnych przesłanek, że mógł to robić z jakiegoś innego powodu niż sakramentalne "od fanów, dla fanów", ale z czasem wyszło szydło z worka i okazało się, że nie robi tego charytatywnie. Podejrzewam że wyszło to razem z jego przekonaniem co do wyższości swojej racji nad racją innych, oraz negocjowaniem jedynie zgniłych kompromisów, ewidentnie kompromisów pozornych łamanych względnie szybko.

Obie teorie są jedynie teoriami i to, która z nich zostanie uznana za prawdę objawioną będzie zależało właśnie od tego, kto zwycięży.

Na koniec toku filozoficznego podam cytat: "Aby zmienić świat wystarczy jedno dobre kłamstwo i rzeka krwi". Oczywiście mam nadzieję, że w tym wypadku będzie czysto metaforyczna.

Baktereq 
Koko Doko?

Wysłany: 2011-09-05, 21:32   

Cperka napisał/a:
Być może był w takowej grupie jakiś protoplasta Bakterqa/Ryohei'a, przez co K3nsei mógł nabrać przekonania, że w każdej grupie znajduje się taki pieniacz i nie warto próbować z nimi negocjować.

Eee! :D Dzięki za komplement :D
Jak ja lubię swoją opinię :D

Jutsu
huśtawka

Wysłany: 2011-09-05, 21:34   

Mam teorie trzecią która poniekąd pokrywa się z twoja drugą;)
K3 był gówniarzem miał wszystko gdzieś i robił co i jak chciał. A ludzie po prostu nie pozwolili się mieszać z błotem.

A teraz:
k3 napisał/a:

Pokazywanie ile wynoszą dochody z reklam jest wbrew regulaminom sieci afilacyjnych. Wiąże się to z wysokimi karami. Jedyną instytucją która ma prawo zaglądać do mojego portfela jest ZUS.

Właściwie takie coś mnie w miarę przekonuje. Można by się bardziej postarać ale to już jest coś. Potem wystarczyłoby tylko przeprosić (mówię Rosja też musiała, choć oczywiście "format zbrodni" jest zupełnie inny) pokazać się z dobrej strony i podjąć współpracę. Że tak zarzucę hasłem: "zgoda buduje".

Ale K3 stracił nerwy jego ego tego nie wytrzymało i cóż. Wielka to strata.

Jeszcze tak napomknę co do tej zazdrości i całego twojego serwisu. Nawet jakbym miał wydruki świadczące jaką można na tym kasę zbierać, nigdy bym tego nie robił. Bo należę do grupy ludzi, którzy chcą wierzyć w drugiego człowieka, i jeżeli on na to zasługuje to starają się pomóc. Jeżeli robię coś dla fandomu to nie dla wszystkich pijawek, którzy jeszcze potrafią być bardzo nieuprzejmi. Nie blokuję reklam, bo sam chcę widzieć czy aby właściciel serwera nie wrzuca mi jakiegoś gówna.
Dlatego brzydzę się takim zarabianiem. Brzydzę się też tak otwartym chamstwem wobec grup i tylko dlatego tu piszę. A tak w ogóle, pieniądze to nie wszystko.

I jeszcze coś. Możesz zaproponować jedynie kompromisowe rozwiązanie. Ale kompromis jest wtedy, gdy obie strony wyrażą na niego zgodę.
Ostatnio zmieniony przez Jutsu 2011-09-05, 21:38, w całości zmieniany 1 raz  

aqvario 
Hayate

Wysłany: 2011-09-07, 04:32   

Jutsu napisał/a:
I trochę w tym jest prawdy, bo mnie przekonują słowa muminka. Mógł wybrać ML bo jest lepsze technicznie.

I ma rację, w chwili obecnej tak jest. Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę czas na rynku: prawie 4 lata vs 1 rok, ale i tak uważam, że najpierw należy zorientować się w temacie. Mumin, dałem ci alternatywę, ale nie skorzystałeś - sam sobie jesteś winny.

k3nsei napisał/a:
Tak nie zgadza się na zamieszczanie tam skanów. Co więcej nikt mnie o zgodę nie pytał. Więc ktoś działa w samowolkę. Stini pełni tylko funkcję zastępcy.
Spójrz sobie na stronę grupy z listą członków. I ponownie na informację czy się zgadza na dodawanie czy nie. Ktoś to usilnie zmienia, bo ostatnio to zmieniłem.

<mm, to ciekawe, mówisz, że twój nick to razor.pl? Hmm, wiesz, że sam dodawałeś rozdziały na jeszcze Manga Shinden? Więc o jakie tu, do kutwy, pozwolenia chodzi, skoro zrobiłeś to sam?! Dowód w załączniku. Nota bene: to Stini miał na MC uprawnienia uploadera, nie ty.
Ale usunąłem.

Ech, załączniki max 256k, to wrzuciłem na serwer.

Ostatnio zmieniony przez aqvario 2011-09-07, 04:36, w całości zmieniany 1 raz  

k3nsei 

Wysłany: 2011-09-07, 09:10   

aqvario napisał/a:
Jutsu napisał/a:
I trochę w tym jest prawdy, bo mnie przekonują słowa muminka. Mógł wybrać ML bo jest lepsze technicznie.

I ma rację, w chwili obecnej tak jest. Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę czas na rynku: prawie 4 lata vs 1 rok, ale i tak uważam, że najpierw należy zorientować się w temacie. Mumin, dałem ci alternatywę, ale nie skorzystałeś - sam sobie jesteś winny.

k3nsei napisał/a:
Tak nie zgadza się na zamieszczanie tam skanów. Co więcej nikt mnie o zgodę nie pytał. Więc ktoś działa w samowolkę. Stini pełni tylko funkcję zastępcy.
Spójrz sobie na stronę grupy z listą członków. I ponownie na informację czy się zgadza na dodawanie czy nie. Ktoś to usilnie zmienia, bo ostatnio to zmieniłem.

<mm, to ciekawe, mówisz, że twój nick to razor.pl? Hmm, wiesz, że sam dodawałeś rozdziały na jeszcze Manga Shinden? Więc o jakie tu, do kutwy, pozwolenia chodzi, skoro zrobiłeś to sam?! Dowód w załączniku. Nota bene: to Stini miał na MC uprawnienia uploadera, nie ty.
Ale usunąłem.

Ech, załączniki max 256k, to wrzuciłem na serwer.
Obrazek
Obrazek

Bo po prostu mi się odwidziało po pewnych wprowadzonych zmianach. A skoro shiten ma taką politykę jaką ma. To mogę to wykorzystać. A co do braku uprawnień. Kiedyś miałem, ale jak zacząłem usuwać skany atomów to zostały mi zabrane.

Acantha 

Wysłany: 2011-09-07, 14:41   

K3nsei napisał/a:
Komimasa napisał/a:
Mógłbyś zrobić więcej. Np bazę podziękowań dla grup. Jeśli się chce to można.
Od tego są komentarze. Jeśli nie podoba ci się obecny komunikat na 2 ostatnich stronach zaproponuj inny.

Doprawdy? Komentarze są od podziękowań dla grup czy dla ML?
Bo kiedy odpisałam użytkownikowi, że "przecież to nie ML tłumaczył..." [użytkownik dziękował za tłumaczenie mangi WantedTeam], mój komentarz został zmoderowany i zastąpiony tekstem "Świetne tłumaczenie..." a możliwość komentowania zablokowana. Cóż to za magiczna forma cenzury?

k3nsei 

Wysłany: 2011-09-07, 15:58   

Mówiłem, ze wypowiedziałem wojnę.

Odpowiedz do tematu